RainOS Linux
Здравей добре дошъл
RainOS Linux
Здравей добре дошъл
RainOS Linux
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RainOS Linux

Линукс за приятели
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 13, на Пет Юни 05, 2020 7:06 am
Latest topics
» Въпрос за 1,5
Мнение за ОС Icon_minitimeПет Юни 08, 2012 6:08 pm by admin

» Сайт на рейнос
Мнение за ОС Icon_minitimeСъб Юни 02, 2012 6:00 pm by rainoff

» Метод за инсталиране чрез USB
Мнение за ОС Icon_minitimeСъб Май 26, 2012 4:13 pm by admin

» Привет
Мнение за ОС Icon_minitimeПет Май 18, 2012 7:33 am by admin

» Препоръка за форума!
Мнение за ОС Icon_minitimeПет Май 18, 2012 7:31 am by admin

» Драйвер за принтер
Мнение за ОС Icon_minitimeПон Мар 26, 2012 9:21 pm by blyeray

» Екрана е като развален телевизор
Мнение за ОС Icon_minitimeПет Мар 23, 2012 6:29 pm by admin

» Мнение за ОС
Мнение за ОС Icon_minitimeСря Мар 14, 2012 5:39 pm by admin

» Мозила-крашва
Мнение за ОС Icon_minitimeВто Мар 13, 2012 9:48 pm by rainoff


 

 Мнение за ОС

Go down 
+2
admin
dimand63
6 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
dimand63




Брой мнения : 5
Join date : 31.10.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПон Окт 31, 2011 5:05 pm

Здравейте!
От седмица-две ползвам тази дистрибуция на Linux. Общото ми впечатление е: Лека, приятна, лесна (не бих казал, че е лесна за всеки един Windows потребител... No , но това е друга тема). Добре е, че не се ъпгрейдва към по-висока версия за сега. С малко ровичкане успях да я настроя така, както на мен ми се иска. Мисля, че такива леки и лесни за ползване дистрибуции трябва да бъдат повече рекламирани. Аз лично разбрах съвсем, ама съвсем случайно и реших да я пробвам. Няма я в базата данни на Distrowatch... Crying or Very sad . От мен успех! И дано следващата да е по-добра!
Върнете се в началото Go down
dimand63




Брой мнения : 5
Join date : 31.10.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: И още нещо...   Мнение за ОС Icon_minitimeПон Окт 31, 2011 5:20 pm

С езиковата поддръжка нещо не е на 100% - Мозилата не се превежда и менютата на офис-а също... Ама нали сме си балканджии - те само циганите пеят песните до края... Wink . И да не вземете да се обидите - това е малко на шега, но си е кусур, дето може-би е добре да се оправи.
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 2:45 pm

Благодаря ви. Ще направя всичко възможно, за да подобря следващата версия.
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Опааа   Мнение за ОС Icon_minitimeВто Яну 03, 2012 6:32 pm

Честита нова година!!! На мен дистрото ми допадна, макар, че наистина от към превода има какво да се желае. Следващото дистро КДЕ ли ще е?
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeНед Яну 08, 2012 7:10 pm

Следващата версия, ще бъде на Gnome. Естествено с доста подобрения. Честита нова година.
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeНед Яну 08, 2012 7:46 pm

Айде чакам, да го мятам на компа Very Happy
Върнете се в началото Go down
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: За дистрото   Мнение за ОС Icon_minitimeПон Яну 30, 2012 10:03 pm

Сега го сложих. На пръв поглед е много симпатично.Най ми хареса тапета с облаците. Нещо мозилата почна да ми крашва, което е странно. Утре ще разгледам по-подробно и ще пиша коментар.
Върнете се в началото Go down
bako_ttv

bako_ttv


Брой мнения : 2
Join date : 02.02.2012

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 8:31 pm

RainOS Deluxe v1.2 го качих като торент в този сайт: torrent.alein.org
Който иска нека се включи в сийда Wink

п.с.Системата не ми дава да публикувам директно линка (има 7 дневно ограничение за нови потребители):
Цитат :
New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information.
Върнете се в началото Go down
plamen74.72

plamen74.72


Брой мнения : 15
Join date : 21.08.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 8:34 pm

Странно?! Не би трябвало да има такова ограничение?! Но нищо - ето линка (намерих го в сайта за който каза, че си го качил като торент):
RainOS Deluxe v1.2 - Link for Torrent
Върнете се в началото Go down
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 8:38 pm

Някой знае ли къде другаде може да се качи? Имаше някакъв линукс торент тракер
Върнете се в началото Go down
plamen74.72

plamen74.72


Брой мнения : 15
Join date : 21.08.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 8:42 pm

Аз знам този тракер (bako_ttv и в него е качвал торент): BitLit - Линукс тракер
Върнете се в началото Go down
bako_ttv

bako_ttv


Брой мнения : 2
Join date : 02.02.2012

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 8:45 pm

Да, и там съм качвал, но като че ли не се посещава много този сайт.
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 9:01 pm

Благодаря ви много. Аз качих лаптоп версията на rutracker.org : http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3928927
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 9:55 pm

Някой сложил ли е лаптоп версията, да каже каква е разликата?
Върнете се в началото Go down
plamen74.72

plamen74.72


Брой мнения : 15
Join date : 21.08.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 4:54 pm

Сега погледнах в Алиен торента дето @bako_ttv го е качил и вече има 11 изтегляния, което според мен е добър показател Wink
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 6:45 pm

Ами мисля че се хареса или поне малко любопитство има. 11 пъти е смъквана от rutracker качих я снощи. 10 тегления от yandex. За това мисля че не е зле Smile
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 6:57 pm

admin написа:
Ами мисля че се хареса или поне малко любопитство има. 11 пъти е смъквана от rutracker качих я снощи. 10 тегления от yandex. За това мисля че не е зле Smile


Кажи каква е разликата, че аз сега съм с десктоп версията. Питам, за да знам дали си струва да преинсталирам...
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 6:59 pm

ами Десктоп е с втория таскбар а другата е с awn, има и виртуал бокс.
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
plamen74.72

plamen74.72


Брой мнения : 15
Join date : 21.08.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeСъб Фев 04, 2012 11:10 pm

В Алиен са станали вече 22 изтеглянията Smile
Върнете се в началото Go down
malin




Брой мнения : 1
Join date : 06.02.2012

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПон Фев 06, 2012 10:05 pm

Според мене е доста претрупано ( специално notebook- версията ) . Антивируса ? - не виждам смисъл , освен ако няма да се ползва като 2-ра ОС и да се подсигуряваш , ще става сървар ли ... По-добре е ( според мене ) да се сложат някои базисни неща и да има ръководство как да си инсталираме останалото ( и как да го махнем , евентуално ) . Да , съгласен съм , че е по-добре око да види - ръка да барне ... Успех , все пак, в начинанието ! Smile
Върнете се в началото Go down
rainoff




Брой мнения : 25
Join date : 30.12.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 8:23 pm

malin написа:
Според мене е доста претрупано ( специално notebook- версията ) . Антивируса ? - не виждам смисъл , освен ако няма да се ползва като 2-ра ОС и да се подсигуряваш , ще става сървар ли ... По-добре е ( според мене ) да се сложат някои базисни неща и да има ръководство как да си инсталираме останалото ( и как да го махнем , евентуално ) . Да , съгласен съм , че е по-добре око да види - ръка да барне ... Успех , все пак, в начинанието ! Smile

Въпрос на вкус.....
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПет Фев 10, 2012 11:15 am

И това ще направя.С ваша помощ.Спрямо мнения и забележки аз променям работата си.
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
plamen74.72

plamen74.72


Брой мнения : 15
Join date : 21.08.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 12:07 am

Направих сайт (нещо подобно на Distrowatch), само че си е Български под името DistroBG
RainOS вече е сред списъка (за сега са качени само 5 дистрибуции, но все пак сайта е едва на два дни)!
Ето и линк към страницата с RainOS: http://distrobg.ovo.bg/index/rainos/0-5
Върнете се в началото Go down
admin
Admin
admin


Брой мнения : 47
Join date : 19.06.2011
Местожителство : Варна

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeПон Мар 05, 2012 5:28 pm

Страхотен е ще трябва да се понапълни. Ако не възразяваш мога да включа линк на сайта като приятели.
Върнете се в началото Go down
http://rainos.free.bg
plamen74.72

plamen74.72


Брой мнения : 15
Join date : 21.08.2011

Мнение за ОС Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за ОС   Мнение за ОС Icon_minitimeЧет Мар 08, 2012 8:01 pm

admin написа:
Страхотен е ще трябва да се понапълни. Ако не възразяваш мога да включа линк на сайта като приятели.
Никакъв проблем!
Вече направих списъка с дистрибуциите но само на около 22 съм направил страниците!
Все пак е на няколко дни сайта и е още рано, но се надявам да се хареса на всички!
Върнете се в началото Go down
 
Мнение за ОС
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RainOS Linux :: Препоръки , упреци и идеи.-
Идете на: